Resultat 2015

6:04:39 lyder det nya barnrekordet, denna gång av Daniel Nilsson som kröp närmare 6-timmarsstrecket med över 20 minuter jämfört med det tidigare rekordet.

Bra förutsättningar i år. Strax under nollan och inte överdrivet geggigt i spåret. Ingen diskad och bara 3 grova felspringningar på närmare en mil vardera. Nytt rekord i år också med antal glada löpare och funktionärer :)

Resultat 2014
Resultat 2013
Resultat 2012


#Namn:Hemort/land:Klubb: Start: A1: B1: Vändpunkt: B2: A2: Mål:
118Daniel NilssonLidingöFK Studenterna08:01:29
-
-
-
09:13:38
1:12:09
1:12:09
4:30
10:17:35
2:16:06
1:03:57
4:34
10:51:44
2:50:15
0:34:09
4:52
11:26:03
3:24:34
0:34:19
4:54
12:37:19
4:35:50
1:11:16
5:05
14:06:08
6:04:39
1:28:49
5:33
219Fredrik TedbornVaxholmWaxholms OK08:01:29
-
-
-
09:13:22
1:11:53
1:11:53
4:29
10:17:39
2:16:10
1:04:17
4:35
10:51:47
2:50:18
0:34:08
4:52
11:26:18
3:24:49
0:34:31
4:55
12:38:56
4:37:27
1:12:38
5:11
14:08:37
6:07:08
1:29:41
5:36
310Erik EngÅkersbergaÅkersberga Spring08:01:29
-
-
-
09:19:17
1:17:48
1:17:48
4:51
10:33:19
2:31:50
1:14:02
5:17
11:12:21
3:10:52
0:39:02
5:34
11:51:44
3:50:15
0:39:23
5:37
13:12:19
5:10:50
1:20:35
5:45
14:47:41
6:46:12
1:35:22
5:57
423Mikael HedmanStockholmHammarby sjöstad08:01:29
-
-
-
09:29:17
1:27:48
1:27:48
5:29
10:50:40
2:49:11
1:21:23
5:48
11:33:53
3:32:24
0:43:13
6:10
12:17:12
4:15:43
0:43:19
6:11
13:50:06
5:48:37
1:32:54
6:38
15:36:45
7:35:16
1:46:39
6:39
521Ulf AngelsiööStorvreta IK08:01:29
-
-
-
09:29:41
1:28:12
1:28:12
5:30
10:50:43
2:49:14
1:21:02
5:47
11:35:58
3:34:29
0:45:15
6:27
12:20:06
4:18:37
0:44:08
6:18
13:51:32
5:50:03
1:31:26
6:31
15:39:11
7:37:42
1:47:39
6:43
643Martin StrömStockholmDOA08:01:29
-
-
-
09:29:59
1:28:30
1:28:30
5:31
10:52:38
2:51:09
1:22:39
5:54
11:37:01
3:35:32
0:44:23
6:20
12:21:34
4:20:05
0:44:33
6:21
13:51:31
5:50:02
1:29:57
6:25
15:39:11
7:37:42
1:47:40
6:43
755Victor LjungStockholmNewtons första lag08:01:29
-
-
-
09:31:04
1:29:35
1:29:35
5:35
10:52:06
2:50:37
1:21:02
5:47
11:36:14
3:34:45
0:44:08
6:18
12:19:20
4:17:51
0:43:06
6:09
13:58:41
5:57:12
1:39:21
7:05
16:22:49
8:21:20
2:24:08
9:00
825Joakim MalmerfeltÅkersbergaÅkersberga triathlon08:01:29
-
-
-
09:46:45
1:45:16
1:45:16
6:34
11:20:04
3:18:35
1:33:19
6:39
12:10:52
4:09:23
0:50:48
7:15
13:03:53
5:02:24
0:53:01
7:34
14:40:59
6:39:30
1:37:06
6:56
16:28:10
8:26:41
1:47:11
6:41
94Jonas Wååg Åkersberga Norra Stockholm Endurance 08:01:29
-
-
-
09:38:06
1:36:37
1:36:37
6:02
11:11:49
3:10:20
1:33:43
6:41
12:00:53
3:59:24
0:49:04
7:00
12:53:51
4:52:22
0:52:58
7:34
14:34:49
6:33:20
1:40:58
7:12
16:35:48
8:34:19
2:00:59
7:33
1034Thomas GrothUttranSpif08:01:29
-
-
-
09:32:55
1:31:26
1:31:26
5:42
11:03:46
3:02:17
1:30:51
6:29
11:57:59
3:56:30
0:54:13
7:44
12:50:33
4:49:04
0:52:34
7:30
14:35:19
6:33:50
1:44:46
7:29
16:35:48
8:34:19
2:00:29
7:31
1136Sussi LorinderÖsterskärNSE08:01:29
-
-
-
09:38:21
1:36:52
1:36:52
6:03
11:11:51
3:10:22
1:33:30
6:40
12:00:55
3:59:26
0:49:04
7:00
12:55:20
4:53:51
0:54:25
7:46
14:35:05
6:33:36
1:39:45
7:07
16:35:48
8:34:19
2:00:43
7:32
1212Henrik PehrsonSolnaEricsson Stockholm IK08:01:29
-
-
-
09:37:17
1:35:48
1:35:48
5:59
11:06:20
3:04:51
1:29:03
6:21
11:51:29
3:50:00
0:45:09
6:27
12:41:11
4:39:42
0:49:42
7:06
14:20:09
6:18:40
1:38:58
7:04
16:39:59
8:38:30
2:19:50
8:44
1338Alexis WärmländerVaxholmVaxholm08:01:29
-
-
-
09:37:22
1:35:53
1:35:53
5:59
11:06:24
3:04:55
1:29:02
6:21
11:51:26
3:49:57
0:45:02
6:26
12:41:13
4:39:44
0:49:47
7:06
14:20:01
6:18:32
1:38:48
7:03
16:39:59
8:38:30
2:19:58
8:44
1447Pontus MarkerydTäbyFLIR08:01:29
-
-
-
09:29:56
1:28:27
1:28:27
5:31
10:55:49
2:54:20
1:25:53
6:08
11:48:44
3:47:15
0:52:55
7:33
12:42:42
4:41:13
0:53:58
7:42
14:43:25
6:41:56
2:00:43
8:37
16:55:02
8:53:33
2:11:37
8:13
152Erland WaldréusTäbyBlåfrusen LK08:01:29
-
-
-
09:37:54
1:36:25
1:36:25
6:01
11:07:16
3:05:47
1:29:22
6:23
11:59:07
3:57:38
0:51:51
7:24
12:54:36
4:53:07
0:55:29
7:55
14:46:09
6:44:40
1:51:33
7:58
16:55:25
8:53:56
2:09:16
8:04
1611Kristoffer FredrikssonBrommaBromma järnmän08:01:29
-
-
-
09:29:58
1:28:29
1:28:29
5:31
10:52:42
2:51:13
1:22:44
5:54
11:37:02
3:35:33
0:44:20
6:20
12:30:43
4:29:14
0:53:41
7:40
14:34:08
6:32:39
2:03:25
8:48
16:57:11
8:55:42
2:23:03
8:56
1724Ulrik ForsgrenÖrviken Skellefteå AIK Friidrott08:01:29
-
-
-
09:32:50
1:31:21
1:31:21
5:42
11:03:24
3:01:55
1:30:34
6:28
11:52:24
3:50:55
0:49:00
7:00
12:51:35
4:50:06
0:59:11
8:27
14:35:34
6:34:05
1:43:59
7:25
16:57:11
8:55:42
2:21:37
8:51
1813Christian Jonhammar Stockholm Cykelklubben Dum Snål08:01:29
-
-
-
09:37:50
1:36:21
1:36:21
6:01
11:07:03
3:05:34
1:29:13
6:22
11:58:06
3:56:37
0:51:03
7:17
12:51:41
4:50:12
0:53:35
7:39
14:47:32
6:46:03
1:55:51
8:16
17:15:44
9:14:15
2:28:12
9:15
1942Tommi LindqvistSolna08:01:29
-
-
-
09:37:49
1:36:20
1:36:20
6:01
11:12:51
3:11:22
1:35:02
6:47
12:06:37
4:05:08
0:53:46
7:40
12:59:56
4:58:27
0:53:19
7:37
15:02:03
7:00:34
2:02:07
8:43
17:41:48
9:40:19
2:39:45
9:59
2027Anders LjungqvistStockholm08:01:29
-
-
-
09:38:07
1:36:38
1:36:38
6:02
11:12:55
3:11:26
1:34:48
6:46
12:07:18
4:05:49
0:54:23
7:46
13:05:38
5:04:09
0:58:20
8:20
15:15:00
7:13:31
2:09:22
9:14
17:44:06
9:42:37
2:29:06
9:19
2150Rune BergqvistVaxholmNSE08:01:29
-
-
-
09:38:23
1:36:54
1:36:54
6:03
11:12:01
3:10:32
1:33:38
6:41
12:04:19
4:02:50
0:52:18
7:28
13:00:31
4:59:02
0:56:12
8:01
15:09:52
7:08:23
2:09:21
9:14
17:44:06
9:42:37
2:34:14
9:38
228Mats LiljegrenFarsta, StockholmTeam Skavsåret IF08:01:29
-
-
-
09:57:24
1:55:55
1:55:55
7:14
11:45:58
3:44:29
1:48:34
7:45
12:37:16
4:35:47
0:51:18
7:19
13:31:22
5:29:53
0:54:06
7:43
15:29:57
7:28:28
1:58:35
8:28
17:46:22
9:44:53
2:16:25
8:31
2351Patrik FlorenGävleGävle långdistans08:01:29
-
-
-
09:37:29
1:36:00
1:36:00
6:00
11:12:29
3:11:00
1:35:00
6:47
12:07:27
4:05:58
0:54:58
7:51
13:09:17
5:07:48
1:01:50
8:50
15:15:00
7:13:31
2:05:43
8:58
17:48:39
9:47:10
2:33:39
9:36
2426Tommy KjellssonHägerstenTeam Skavsåret IF08:01:29
-
-
-
09:40:43
1:39:14
1:39:14
6:12
11:16:26
3:14:57
1:35:43
6:50
12:13:55
4:12:26
0:57:29
8:12
13:13:59
5:12:30
1:00:04
8:34
15:17:49
7:16:20
2:03:50
8:50
17:49:48
9:48:19
2:31:59
9:29
256Leif ÅhlanderFarsta08:01:29
-
-
-
09:54:49
1:53:20
1:53:20
7:05
11:39:13
3:37:44
1:44:24
7:27
12:34:02
4:32:33
0:54:49
7:49
13:34:23
5:32:54
1:00:21
8:37
15:33:55
7:32:26
1:59:32
8:32
17:59:43
9:58:14
2:25:48
9:06
2620Bertil LundellStockholmIF Linnéa08:01:29
-
-
-
09:54:51
1:53:22
1:53:22
7:05
11:39:14
3:37:45
1:44:23
7:27
12:34:04
4:32:35
0:54:50
7:50
13:34:25
5:32:56
1:00:21
8:37
15:33:22
7:31:53
1:58:57
8:29
17:59:43
9:58:14
2:26:21
9:08
2746Marcus DavidssonSaltsjö-BooUltramannen.se08:01:29
-
-
-
09:37:26
1:35:57
1:35:57
5:59
11:06:53
3:05:24
1:29:27
6:23
11:54:23
3:52:54
0:47:30
6:47
12:40:11
4:38:42
0:45:48
6:32
14:17:31
6:16:02
1:37:20
6:57
17:59:43
9:58:14
3:42:12
13:53
2844Monique Stalås HörnstenÅkersbergaNSE08:01:29
-
-
-
09:48:50
1:47:21
1:47:21
6:42
11:38:35
3:37:06
1:49:45
7:50
12:32:22
4:30:53
0:53:47
7:41
13:28:22
5:26:53
0:56:00
8:00
15:39:08
7:37:39
2:10:46
9:20
18:02:11
10:00:42
2:23:03
8:56
2915Charlotte RørdamÅkersbergaNSE/Åkersberga Spring08:01:29
-
-
-
09:48:51
1:47:22
1:47:22
6:42
11:38:35
3:37:06
1:49:44
7:50
12:32:31
4:31:02
0:53:56
7:42
13:27:42
5:26:13
0:55:11
7:53
15:45:32
7:44:03
2:17:50
9:50
18:05:26
10:03:57
2:19:54
8:44
3037Jessica FremnellVallentunaVallentuna FK08:01:29
-
-
-
09:52:51
1:51:22
1:51:22
6:57
11:36:29
3:35:00
1:43:38
7:24
12:32:28
4:30:59
0:55:59
7:59
13:23:22
5:21:53
0:50:54
7:16
15:45:34
7:44:05
2:22:12
10:09
18:05:26
10:03:57
2:19:52
8:44
3149Daniel Peiro Åkersberga Åkersberga spring/Naventi Fonder08:01:29
-
-
-
09:54:54
1:53:25
1:53:25
7:05
11:45:51
3:44:22
1:50:57
7:55
12:47:37
4:46:08
1:01:46
8:49
13:48:04
5:46:35
1:00:27
8:38
16:13:03
8:11:34
2:24:59
10:21
18:42:03
10:40:34
2:29:00
9:18
3232Sven HöjerÅkersbergaRydbo IF08:01:29
-
-
-
09:41:52
1:40:23
1:40:23
6:16
11:26:36
3:25:07
1:44:44
7:28
12:22:37
4:21:08
0:56:01
8:00
13:26:01
5:24:32
1:03:24
9:03
15:39:25
7:37:56
2:13:24
9:31
18:44:09
10:42:40
3:04:44
11:32
3331Juha KamppinenSollentuna08:01:29
-
-
-
10:50:45
2:49:16
2:49:16
10:34
12:53:29
4:52:00
2:02:44
8:46
13:44:59
5:43:30
0:51:30
7:21
14:36:12
6:34:43
0:51:13
7:19
16:51:58
8:50:29
2:15:46
9:41
19:40:27
11:38:58
2:48:29
10:31
347Stefan Wejdenstål08:01:29
-
-
-
10:05:35
2:04:06
2:04:06
7:45
12:07:06
4:05:37
2:01:31
8:40
13:24:47
5:23:18
1:17:41
11:05
14:31:40
6:30:11
1:06:53
9:33
16:51:58
8:50:29
2:20:18
10:01
19:40:34
11:39:05
2:48:36
10:32
3541Svante StrömvallFrösönFrösön/Ottsjö08:01:29
-
-
-
09:55:37
1:54:08
1:54:08
7:08
12:01:36
4:00:07
2:05:59
8:59
13:08:56
5:07:27
1:07:20
9:37
14:18:22
6:16:53
1:09:26
9:55
16:48:09
8:46:40
2:29:47
10:41
19:43:20
11:41:51
2:55:11
10:56
369Klas PetterssonÅkersberga08:01:29
-
-
-
09:55:19
1:53:50
1:53:50
7:06
12:01:05
3:59:36
2:05:46
8:59
13:08:52
5:07:23
1:07:47
9:41
14:20:41
6:19:12
1:11:49
10:15
16:48:02
8:46:33
2:27:21
10:31
19:49:18
11:47:49
3:01:16
11:19
 
DNF
56Daniel FornanderStockholm Durus08:01:29
-
-
-
09:29:48
1:28:19
1:28:19
5:31
10:51:55
2:50:26
1:22:07
5:51
11:35:43
3:34:14
0:43:48
6:15
12:20:07
4:18:38
0:44:24
6:20
14:08:04
6:06:35
1:47:57
7:42
-
-
-
-
52Freddie KarlssonStockholm BrünnaV08:01:29
-
-
-
09:29:49
1:28:20
1:28:20
5:31
10:52:03
2:50:34
1:22:14
5:52
11:35:50
3:34:21
0:43:47
6:15
12:21:36
4:20:07
0:45:46
6:32
14:08:06
6:06:37
1:46:30
7:36
-
-
-
-
28Ivan BretanStockholm08:01:29
-
-
-
09:37:20
1:35:51
1:35:51
5:59
11:06:25
3:04:56
1:29:05
6:21
11:51:23
3:49:54
0:44:58
6:25
12:36:46
4:35:17
0:45:23
6:29
14:51:59
6:50:30
2:15:13
9:39
-
-
-
-
53Jonas AndrénSollentunaNewtons Första Lag08:01:29
-
-
-
09:31:06
1:29:37
1:29:37
5:36
11:04:12
3:02:43
1:33:06
6:39
11:57:26
3:55:57
0:53:14
7:36
12:53:17
4:51:48
0:55:51
7:58
15:00:56
6:59:27
2:07:39
9:07
-
-
-
-
60Jonas ZetterbergKungsholmenZ Elite08:01:29
-
-
-
09:55:17
1:53:48
1:53:48
7:06
11:46:40
3:45:11
1:51:23
7:57
12:55:40
4:54:11
1:09:00
9:51
14:17:44
6:16:15
1:22:04
11:43
-
-
-
-
-
-
-
-
17Annelie StåhlStockholmTeam PowerWoman08:01:29
-
-
-
10:50:41
2:49:12
2:49:12
10:34
12:53:33
4:52:04
2:02:52
8:46
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
 
DSQ
 
DNS
1Odd LarsonNäsbyparkBlåfrusen LK-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
3Jonas RomfeltAspuddenBlåfrusen LK-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
5Daniel BeckerVaxholmTerrible tuesday-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
14Benny HalvarssonTäbyOrrmofishing-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
16Viktor BjörklundStockholmHautala-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
22Joakim FagerströmStockholmBarefootsweden.com-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
29Philip Af RobsonStockholmTeam Sportextreme.com-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
30Peter Sundström-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
33Hanna MontoyaStockholmLH-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
35Richard InnalaÅkersbergaÅkersberga triathlonförening-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
39Katrin EngelmarkClub Running Sweden-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
40Tomas AlbinssonÅkersbergaTeam Rockrunners-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
45Martin SternbergJohanneshovSPIF-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
48Anders EkströmStockholm-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
54Kent MelinStockholmIF Linnéa-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
57Peter Mickos Nynäshamn Nynäshamns långdistans klubb -
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
58Maria SvenssonStockholmnone-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
59Patrik ThulinSpring spring-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-