Resultat 2014

Här är årets resultat. Jämfört med förra året var underlaget mycket mer blött och geggigt men trots det slipas banrekordet med nästan 50 minuter! Förbättrad markering längs banan verkar ha gett resultat, i år diskades "bara" en löpare för att sprungit lite väl fel.

Resultat 2013
Resultat 2012


#Namn:Hemort/land:Klubb: Start: A1: B1: Vändpunkt: B2: A2: Mål:
16Andreas Falk08:02:38
-
-
-
09:19:03
1:16:25
1:16:25
4:46
10:30:16
2:27:38
1:11:13
5:05
11:07:30
3:04:52
0:37:14
5:19
11:44:46
3:42:08
0:37:16
5:19
12:59:53
4:57:15
1:15:07
5:21
14:27:35
6:24:57
1:27:42
5:28
22Odd LarsonNäsbyparkBlåfrusen LK08:02:38
-
-
-
09:20:28
1:17:50
1:17:50
4:51
10:30:36
2:27:58
1:10:08
5:00
11:08:15
3:05:37
0:37:39
5:22
11:45:48
3:43:10
0:37:33
5:21
13:04:41
5:02:03
1:18:53
5:38
14:41:27
6:38:49
1:36:46
6:02
34Johan Steene08:02:38
-
-
-
09:19:10
1:16:32
1:16:32
4:47
10:30:27
2:27:49
1:11:17
5:05
11:07:41
3:05:03
0:37:14
5:19
11:46:29
3:43:51
0:38:48
5:32
13:09:37
5:06:59
1:23:08
5:56
14:44:35
6:41:57
1:34:58
5:56
453Henrik HultBromma08:02:38
-
-
-
09:21:00
1:18:22
1:18:22
4:53
10:32:24
2:29:46
1:11:24
5:06
11:10:36
3:07:58
0:38:12
5:27
11:52:38
3:50:00
0:42:02
6:00
13:31:19
5:28:41
1:38:41
7:02
15:26:55
7:24:17
1:55:36
7:13
533Andrew MaierÅkersberga08:02:38
-
-
-
09:25:08
1:22:30
1:22:30
5:09
10:45:58
2:43:20
1:20:50
5:46
11:29:28
3:26:50
0:43:30
6:12
12:12:40
4:10:02
0:43:12
6:10
13:43:36
5:40:58
1:30:56
6:29
15:27:59
7:25:21
1:44:23
6:31
67Tobias Tyberg TäbyTeam Ormsalva08:02:38
-
-
-
09:20:03
1:17:25
1:17:25
4:50
10:32:41
2:30:03
1:12:38
5:11
11:12:34
3:09:56
0:39:53
5:41
11:53:51
3:51:13
0:41:17
5:53
13:31:16
5:28:38
1:37:25
6:57
15:53:22
7:50:44
2:22:06
8:52
736Martin StrömStockholmDOA08:02:38
-
-
-
09:35:01
1:32:23
1:32:23
5:46
10:56:59
2:54:21
1:21:58
5:51
11:37:31
3:34:53
0:40:32
5:47
12:25:35
4:22:57
0:48:04
6:52
14:03:53
6:01:15
1:38:18
7:01
16:06:15
8:03:37
2:02:22
7:38
813Marcus BerggrenLjusdalLjusdal CK08:02:38
-
-
-
09:40:22
1:37:44
1:37:44
6:06
11:08:16
3:05:38
1:27:54
6:16
11:52:59
3:50:21
0:44:43
6:23
12:35:40
4:33:02
0:42:41
6:05
14:12:16
6:09:38
1:36:36
6:54
16:11:10
8:08:32
1:58:54
7:25
952Mats NordTrångsundLadonia Fellrunners08:02:38
-
-
-
09:40:16
1:37:38
1:37:38
6:06
11:08:22
3:05:44
1:28:06
6:17
11:53:05
3:50:27
0:44:43
6:23
12:35:45
4:33:07
0:42:40
6:05
14:12:45
6:10:07
1:37:00
6:55
16:11:10
8:08:32
1:58:25
7:24
105Kent Drougge Sollentuna SPIF Triathlon08:02:38
-
-
-
09:27:17
1:24:39
1:24:39
5:17
10:56:20
2:53:42
1:29:03
6:21
11:42:18
3:39:40
0:45:58
6:34
12:31:22
4:28:44
0:49:04
7:00
14:16:42
6:14:04
1:45:20
7:31
16:18:45
8:16:07
2:02:03
7:37
1110Edward AlmStockholm08:02:38
-
-
-
09:42:43
1:40:05
1:40:05
6:15
11:11:31
3:08:53
1:28:48
6:20
12:00:05
3:57:27
0:48:34
6:56
12:47:35
4:44:57
0:47:30
6:47
14:29:18
6:26:40
1:41:43
7:15
16:36:50
8:34:12
2:07:32
7:58
1228Mats Vidinger Vallentuna Vallentuna FK08:02:38
-
-
-
09:43:36
1:40:58
1:40:58
6:18
11:11:31
3:08:53
1:27:55
6:16
11:59:59
3:57:21
0:48:28
6:55
12:47:35
4:44:57
0:47:36
6:48
14:29:23
6:26:45
1:41:48
7:16
16:36:50
8:34:12
2:07:27
7:57
138Jonas WåågÅkersbergaNorra Stockholm Endurance08:02:38
-
-
-
09:47:02
1:44:24
1:44:24
6:31
11:22:02
3:19:24
1:35:00
6:47
12:12:21
4:09:43
0:50:19
7:11
13:01:50
4:59:12
0:49:29
7:04
14:47:29
6:44:51
1:45:39
7:32
16:40:08
8:37:30
1:52:39
7:02
1412Joakim MalmerfeltÅkersbergaÅkersberga Triathlon08:02:38
-
-
-
09:45:23
1:42:45
1:42:45
6:25
11:22:25
3:19:47
1:37:02
6:55
12:11:33
4:08:55
0:49:08
7:01
13:03:30
5:00:52
0:51:57
7:25
14:49:26
6:46:48
1:45:56
7:34
16:45:54
8:43:16
1:56:28
7:16
1517Johan LantzTeam Nordic Trail08:02:38
-
-
-
09:42:58
1:40:20
1:40:20
6:16
11:15:56
3:13:18
1:32:58
6:38
12:03:16
4:00:38
0:47:20
6:45
12:50:10
4:47:32
0:46:54
6:42
14:38:50
6:36:12
1:48:40
7:45
16:47:47
8:45:09
2:08:57
8:03
1626Daniel BeckerVaxholmRunday IF08:02:38
-
-
-
09:48:24
1:45:46
1:45:46
6:36
11:22:36
3:19:58
1:34:12
6:43
12:12:08
4:09:30
0:49:32
7:04
13:02:58
5:00:20
0:50:50
7:15
14:46:58
6:44:20
1:44:00
7:25
17:11:28
9:08:50
2:24:30
9:01
1727Jakob Hillman08:02:38
-
-
-
09:44:19
1:41:41
1:41:41
6:21
11:18:10
3:15:32
1:33:51
6:42
12:05:52
4:03:14
0:47:42
6:48
12:53:35
4:50:57
0:47:43
6:49
14:43:42
6:41:04
1:50:07
7:51
17:11:28
9:08:50
2:27:46
9:14
1845Kristian BerglinStockholmSthlm långdistansklubb08:02:38
-
-
-
09:44:24
1:41:46
1:41:46
6:21
11:18:00
3:15:22
1:33:36
6:41
12:06:00
4:03:22
0:48:00
6:51
12:53:35
4:50:57
0:47:35
6:47
14:43:47
6:41:09
1:50:12
7:52
17:11:28
9:08:50
2:27:41
9:13
1947Magnus LundenStockholm08:02:38
-
-
-
09:46:58
1:44:20
1:44:20
6:31
11:22:02
3:19:24
1:35:04
6:47
12:12:38
4:10:00
0:50:36
7:13
13:01:50
4:59:12
0:49:12
7:01
14:47:35
6:44:57
1:45:45
7:33
17:12:52
9:10:14
2:25:17
9:04
2050Maria EdstedtBorlängeSurfspot08:02:38
-
-
-
09:48:20
1:45:42
1:45:42
6:36
11:22:36
3:19:58
1:34:16
6:44
12:12:02
4:09:24
0:49:26
7:03
13:02:58
5:00:20
0:50:56
7:16
14:49:35
6:46:57
1:46:37
7:36
17:12:52
9:10:14
2:23:17
8:57
2123Susanne LorinderÖsterskärNSE08:02:38
-
-
-
09:46:53
1:44:15
1:44:15
6:30
11:26:50
3:24:12
1:39:57
7:08
12:20:59
4:18:21
0:54:09
7:44
13:16:00
5:13:22
0:55:01
7:51
15:04:01
7:01:23
1:48:01
7:42
17:14:07
9:11:29
2:10:06
8:07
2214Leif ÅhlanderStockholm08:02:38
-
-
-
09:56:45
1:54:07
1:54:07
7:07
11:45:13
3:42:35
1:48:28
7:44
12:33:24
4:30:46
0:48:11
6:53
13:24:30
5:21:52
0:51:06
7:18
15:10:35
7:07:57
1:46:05
7:34
17:32:43
9:30:05
2:22:08
8:53
2315Bertil LundellStockholmIF Linnea08:02:38
-
-
-
09:56:50
1:54:12
1:54:12
7:08
11:45:13
3:42:35
1:48:23
7:44
12:33:51
4:31:13
0:48:38
6:56
13:24:30
5:21:52
0:50:39
7:14
15:10:42
7:08:04
1:46:12
7:35
17:32:43
9:30:05
2:22:01
8:52
243Erland WaldréusTäbyBlåfrusen LK08:02:38
-
-
-
09:46:29
1:43:51
1:43:51
6:29
11:32:45
3:30:07
1:46:16
7:35
12:32:54
4:30:16
1:00:09
8:35
13:31:50
5:29:12
0:58:56
8:25
15:29:58
7:27:20
1:58:08
8:26
17:53:42
9:51:04
2:23:44
8:59
2538Michael SjöholmStockholm08:02:38
-
-
-
09:40:50
1:38:12
1:38:12
6:08
11:17:54
3:15:16
1:37:04
6:56
12:16:02
4:13:24
0:58:08
8:18
13:16:00
5:13:22
0:59:58
8:34
15:21:31
7:18:53
2:05:31
8:57
17:54:58
9:52:20
2:33:27
9:35
2640Mattias FrithiofStockholm08:02:38
-
-
-
09:50:06
1:47:28
1:47:28
6:43
11:37:10
3:34:32
1:47:04
7:38
12:34:17
4:31:39
0:57:07
8:09
13:28:30
5:25:52
0:54:13
7:44
15:29:06
7:26:28
2:00:36
8:36
18:00:26
9:57:48
2:31:20
9:27
2748Henrik HedlundBromma08:02:38
-
-
-
09:53:30
1:50:52
1:50:52
6:55
11:45:02
3:42:24
1:51:32
7:58
12:35:18
4:32:40
0:50:16
7:10
13:25:40
5:23:02
0:50:22
7:11
15:28:55
7:26:17
2:03:15
8:48
18:00:26
9:57:48
2:31:31
9:28
2842Rune BergqvistVaxholmFLIR IF08:02:38
-
-
-
09:49:04
1:46:26
1:46:26
6:39
11:30:51
3:28:13
1:41:47
7:16
12:27:24
4:24:46
0:56:33
8:04
13:20:10
5:17:32
0:52:46
7:32
15:31:45
7:29:07
2:11:35
9:23
18:13:55
10:11:17
2:42:10
10:08
2918Katrin EngelmarkJohanneshovTeam Nordic Trail08:02:38
-
-
-
09:46:12
1:43:34
1:43:34
6:28
11:26:50
3:24:12
1:40:38
7:11
12:24:52
4:22:14
0:58:02
8:17
13:29:10
5:26:32
1:04:18
9:11
15:55:18
7:52:40
2:26:08
10:26
18:34:23
10:31:45
2:39:05
9:56
3025Jan-Erik RamströmNynäshamnStockholm Långdistans Klubb08:02:38
-
-
-
09:48:52
1:46:14
1:46:14
6:38
11:35:50
3:33:12
1:46:58
7:38
12:34:06
4:31:28
0:58:16
8:19
13:31:57
5:29:19
0:57:51
8:15
15:55:26
7:52:48
2:23:29
10:14
18:34:23
10:31:45
2:38:57
9:56
3111Marie LundbergStockholmTeam Rynkeby08:02:38
-
-
-
09:55:11
1:52:33
1:52:33
7:02
11:50:30
3:47:52
1:55:19
8:14
13:00:29
4:57:51
1:09:59
9:59
14:00:20
5:57:42
0:59:51
8:33
16:15:28
8:12:50
2:15:08
9:39
19:08:51
11:06:13
2:53:23
10:50
3216Johan MobergStockholm08:02:38
-
-
-
09:56:42
1:54:04
1:54:04
7:07
11:50:18
3:47:40
1:53:36
8:06
13:00:01
4:57:23
1:09:43
9:57
14:00:20
5:57:42
1:00:19
8:37
16:15:35
8:12:57
2:15:15
9:39
19:08:51
11:06:13
2:53:16
10:49
3354Tommi LindqvistSolnaSilverfiskarna08:02:38
-
-
-
09:56:55
1:54:17
1:54:17
7:08
11:55:21
3:52:43
1:58:26
8:27
13:00:51
4:58:13
1:05:30
9:21
14:03:50
6:01:12
1:02:59
8:59
16:25:04
8:22:26
2:21:14
10:05
19:43:32
11:40:54
3:18:28
12:24
 
DNF
34Martin KindgrenStockholmSSC Athletics08:02:38
-
-
-
09:34:55
1:32:17
1:32:17
5:46
11:04:32
3:01:54
1:29:37
6:24
11:53:23
3:50:45
0:48:51
6:58
12:36:50
4:34:12
0:43:27
6:12
14:16:49
6:14:11
1:39:59
7:08
-
-
-
-
22Jonas ZetterbergStockholmZ Elite08:02:38
-
-
-
09:49:13
1:46:35
1:46:35
6:39
11:31:58
3:29:20
1:42:45
7:20
12:33:39
4:31:01
1:01:41
8:48
13:29:10
5:26:32
0:55:31
7:55
-
-
-
-
-
-
-
-
20Elin SällströmTeam Discomajsan08:02:38
-
-
-
09:55:16
1:52:38
1:52:38
7:02
11:50:30
3:47:52
1:55:14
8:13
13:00:42
4:58:04
1:10:12
10:01
14:00:20
5:57:42
0:59:38
8:31
-
-
-
-
-
-
-
-
37Mia WidstrandÅkersberga08:02:38
-
-
-
10:06:30
2:03:52
2:03:52
7:44
12:28:15
4:25:37
2:21:45
10:07
13:45:03
5:42:25
1:16:48
10:58
14:50:50
6:48:12
1:05:47
9:23
-
-
-
-
-
-
-
-
19Klas EdwallRydbo Rydbo IF08:02:38
-
-
-
09:43:21
1:40:43
1:40:43
6:17
11:16:58
3:14:20
1:33:37
6:41
12:07:52
4:05:14
0:50:54
7:16
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1Jonas RomfeltAspuddenBlåfrusen LK08:02:38
-
-
-
09:49:06
1:46:28
1:46:28
6:39
11:34:15
3:31:37
1:45:09
7:30
12:57:27
4:54:49
1:23:12
11:53
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
9Christian JonhammarStockholmTeam Rynkeby / SPIF08:02:38
-
-
-
09:55:22
1:52:44
1:52:44
7:02
11:50:30
3:47:52
1:55:08
8:13
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
30Christine LindströmLångviks löparsällskap 08:02:38
-
-
-
09:57:13
1:54:35
1:54:35
7:09
11:59:40
3:57:02
2:02:27
8:44
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
44Jan SöderkvistTäby08:02:38
-
-
-
10:14:27
2:11:49
2:11:49
8:14
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
 
DSQ
 
DNS
21Tomas AlbinssonÅkersbergaTeam Rockrunners-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
24Pelle KarlsonTäbySwedish Trail Running-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
29Mats LiljegrenFarsta, StockholmTeam Skavsåret IF-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
31Johan EkströmIngaröLångviks löparsällskap-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
32Christer SvedbergLudvikaMötesplatslöpning Ludvika-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
35Jens Anderssonstockholmsoul runner sthlm-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
39Joakim FagerströmVällingbyAvalite-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
41Staffan JohanssonLidingöTri-X Adventure-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
43Jonas WängbergEnköpingVästerås LK-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
46Charlotte RördamÅkersbergaÅkersberga Spring-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
49Kristoffer FredrikssonBrommaBromma-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
51Mats DänselÄltaTeam Ultrasweden-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-