Live-resultat 2018

Här kommer du att kunna följa löparna live när de passerar servicestationerna och vändpunkten. Tidtagningen sköts manuellt av våra grymma funktionärer.

Statistik

Totalt:
Anmälda:54
Startade:43
Avbrutit:10
Station:Ankomna/Väntade:Antal DNF:
Start43/430
Rydbo ut42/4310
Bogesund ut41/330
Vändpunkt39/330
Bogesund hem37/330
Rydbo hem34/330
Mål33/330

Löpare

#Namn:Hemort/land:Klubb: Start: A1: B1: Vändpunkt: B2: A2: Mål:
1Jonas RomfeltAspuddenBlåfrusen LK08:02:38
-
-
-
09:49:06
1:46:28
1:46:28
6:44
11:34:15
3:31:37
1:45:09
7:47
12:57:27
4:54:49
1:23:12
11:53
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
2Odd LarsonNäsbyparkBlåfrusen LK08:02:38
-
-
-
09:20:28
1:17:50
1:17:50
4:55
10:30:36
2:27:58
1:10:08
5:11
11:08:15
3:05:37
0:37:39
5:22
11:45:48
3:43:10
0:37:33
5:21
13:04:41
5:02:03
1:18:53
5:50
14:41:27
6:38:49
1:36:46
6:07
3Erland WaldréusTäbyBlåfrusen LK08:02:38
-
-
-
09:46:29
1:43:51
1:43:51
6:34
11:32:45
3:30:07
1:46:16
7:52
12:32:54
4:30:16
1:00:09
8:35
13:31:50
5:29:12
0:58:56
8:25
15:29:58
7:27:20
1:58:08
8:45
17:53:42
9:51:04
2:23:44
9:05
4Johan Steene08:02:38
-
-
-
09:19:10
1:16:32
1:16:32
4:50
10:30:27
2:27:49
1:11:17
5:16
11:07:41
3:05:03
0:37:14
5:19
11:46:29
3:43:51
0:38:48
5:32
13:09:37
5:06:59
1:23:08
6:09
14:44:35
6:41:57
1:34:58
6:00
5Kent Drougge Sollentuna SPIF Triathlon08:02:38
-
-
-
09:27:17
1:24:39
1:24:39
5:21
10:56:20
2:53:42
1:29:03
6:35
11:42:18
3:39:40
0:45:58
6:34
12:31:22
4:28:44
0:49:04
7:00
14:16:42
6:14:04
1:45:20
7:48
16:18:45
8:16:07
2:02:03
7:43
6Andreas Falk08:02:38
-
-
-
09:19:03
1:16:25
1:16:25
4:50
10:30:16
2:27:38
1:11:13
5:16
11:07:30
3:04:52
0:37:14
5:19
11:44:46
3:42:08
0:37:16
5:19
12:59:53
4:57:15
1:15:07
5:33
14:27:35
6:24:57
1:27:42
5:33
7Tobias Tyberg TäbyTeam Ormsalva08:02:38
-
-
-
09:20:03
1:17:25
1:17:25
4:53
10:32:41
2:30:03
1:12:38
5:22
11:12:34
3:09:56
0:39:53
5:41
11:53:51
3:51:13
0:41:17
5:53
13:31:16
5:28:38
1:37:25
7:12
15:53:22
7:50:44
2:22:06
8:59
8Jonas WåågÅkersbergaNorra Stockholm Endurance08:02:38
-
-
-
09:47:02
1:44:24
1:44:24
6:36
11:22:02
3:19:24
1:35:00
7:02
12:12:21
4:09:43
0:50:19
7:11
13:01:50
4:59:12
0:49:29
7:04
14:47:29
6:44:51
1:45:39
7:49
16:40:08
8:37:30
1:52:39
7:07
9Christian JonhammarStockholmTeam Rynkeby / SPIF08:02:38
-
-
-
09:55:22
1:52:44
1:52:44
7:08
11:50:30
3:47:52
1:55:08
8:31
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
10Edward AlmStockholm08:02:38
-
-
-
09:42:43
1:40:05
1:40:05
6:20
11:11:31
3:08:53
1:28:48
6:34
12:00:05
3:57:27
0:48:34
6:56
12:47:35
4:44:57
0:47:30
6:47
14:29:18
6:26:40
1:41:43
7:32
16:36:50
8:34:12
2:07:32
8:04
11Marie LundbergStockholmTeam Rynkeby08:02:38
-
-
-
09:55:11
1:52:33
1:52:33
7:07
11:50:30
3:47:52
1:55:19
8:32
13:00:29
4:57:51
1:09:59
9:59
14:00:20
5:57:42
0:59:51
8:33
16:15:28
8:12:50
2:15:08
10:00
19:08:51
11:06:13
2:53:23
10:58
12Joakim MalmerfeltÅkersbergaÅkersberga Triathlon08:02:38
-
-
-
09:45:23
1:42:45
1:42:45
6:30
11:22:25
3:19:47
1:37:02
7:11
12:11:33
4:08:55
0:49:08
7:01
13:03:30
5:00:52
0:51:57
7:25
14:49:26
6:46:48
1:45:56
7:50
16:45:54
8:43:16
1:56:28
7:22
13Marcus BerggrenLjusdalLjusdal CK08:02:38
-
-
-
09:40:22
1:37:44
1:37:44
6:11
11:08:16
3:05:38
1:27:54
6:30
11:52:59
3:50:21
0:44:43
6:23
12:35:40
4:33:02
0:42:41
6:05
14:12:16
6:09:38
1:36:36
7:09
16:11:10
8:08:32
1:58:54
7:31
14Leif ÅhlanderStockholm08:02:38
-
-
-
09:56:45
1:54:07
1:54:07
7:13
11:45:13
3:42:35
1:48:28
8:02
12:33:24
4:30:46
0:48:11
6:53
13:24:30
5:21:52
0:51:06
7:18
15:10:35
7:07:57
1:46:05
7:51
17:32:43
9:30:05
2:22:08
8:59
15Bertil LundellStockholmIF Linnea08:02:38
-
-
-
09:56:50
1:54:12
1:54:12
7:13
11:45:13
3:42:35
1:48:23
8:01
12:33:51
4:31:13
0:48:38
6:56
13:24:30
5:21:52
0:50:39
7:14
15:10:42
7:08:04
1:46:12
7:52
17:32:43
9:30:05
2:22:01
8:59
16Johan MobergStockholm08:02:38
-
-
-
09:56:42
1:54:04
1:54:04
7:13
11:50:18
3:47:40
1:53:36
8:24
13:00:01
4:57:23
1:09:43
9:57
14:00:20
5:57:42
1:00:19
8:37
16:15:35
8:12:57
2:15:15
10:01
19:08:51
11:06:13
2:53:16
10:57
17Johan LantzTeam Nordic Trail08:02:38
-
-
-
09:42:58
1:40:20
1:40:20
6:21
11:15:56
3:13:18
1:32:58
6:53
12:03:16
4:00:38
0:47:20
6:45
12:50:10
4:47:32
0:46:54
6:42
14:38:50
6:36:12
1:48:40
8:02
16:47:47
8:45:09
2:08:57
8:09
18Katrin EngelmarkJohanneshovTeam Nordic Trail08:02:38
-
-
-
09:46:12
1:43:34
1:43:34
6:33
11:26:50
3:24:12
1:40:38
7:27
12:24:52
4:22:14
0:58:02
8:17
13:29:10
5:26:32
1:04:18
9:11
15:55:18
7:52:40
2:26:08
10:49
18:34:23
10:31:45
2:39:05
10:04
19Klas EdwallRydbo Rydbo IF08:02:38
-
-
-
09:43:21
1:40:43
1:40:43
6:22
11:16:58
3:14:20
1:33:37
6:56
12:07:52
4:05:14
0:50:54
7:16
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
20Elin SällströmTeam Discomajsan08:02:38
-
-
-
09:55:16
1:52:38
1:52:38
7:07
11:50:30
3:47:52
1:55:14
8:32
13:00:42
4:58:04
1:10:12
10:01
14:00:20
5:57:42
0:59:38
8:31
-
-
-
-
-
-
-
-
22Jonas ZetterbergStockholmZ Elite08:02:38
-
-
-
09:49:13
1:46:35
1:46:35
6:44
11:31:58
3:29:20
1:42:45
7:36
12:33:39
4:31:01
1:01:41
8:48
13:29:10
5:26:32
0:55:31
7:55
-
-
-
-
-
-
-
-
23Susanne LorinderÖsterskärNSE08:02:38
-
-
-
09:46:53
1:44:15
1:44:15
6:35
11:26:50
3:24:12
1:39:57
7:24
12:20:59
4:18:21
0:54:09
7:44
13:16:00
5:13:22
0:55:01
7:51
15:04:01
7:01:23
1:48:01
8:00
17:14:07
9:11:29
2:10:06
8:14
25Jan-Erik RamströmNynäshamnStockholm Långdistans Klubb08:02:38
-
-
-
09:48:52
1:46:14
1:46:14
6:43
11:35:50
3:33:12
1:46:58
7:55
12:34:06
4:31:28
0:58:16
8:19
13:31:57
5:29:19
0:57:51
8:15
15:55:26
7:52:48
2:23:29
10:37
18:34:23
10:31:45
2:38:57
10:03
26Daniel BeckerVaxholmRunday IF08:02:38
-
-
-
09:48:24
1:45:46
1:45:46
6:41
11:22:36
3:19:58
1:34:12
6:58
12:12:08
4:09:30
0:49:32
7:04
13:02:58
5:00:20
0:50:50
7:15
14:46:58
6:44:20
1:44:00
7:42
17:11:28
9:08:50
2:24:30
9:08
27Jakob Hillman08:02:38
-
-
-
09:44:19
1:41:41
1:41:41
6:26
11:18:10
3:15:32
1:33:51
6:57
12:05:52
4:03:14
0:47:42
6:48
12:53:35
4:50:57
0:47:43
6:49
14:43:42
6:41:04
1:50:07
8:09
17:11:28
9:08:50
2:27:46
9:21
28Mats Vidinger Vallentuna Vallentuna FK08:02:38
-
-
-
09:43:36
1:40:58
1:40:58
6:23
11:11:31
3:08:53
1:27:55
6:30
11:59:59
3:57:21
0:48:28
6:55
12:47:35
4:44:57
0:47:36
6:48
14:29:23
6:26:45
1:41:48
7:32
16:36:50
8:34:12
2:07:27
8:03
30Christine LindströmLångviks löparsällskap 08:02:38
-
-
-
09:57:13
1:54:35
1:54:35
7:15
11:59:40
3:57:02
2:02:27
9:04
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
31Johan EkströmIngaröLångviks löparsällskap08:02:38
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
33Andrew MaierÅkersberga08:02:38
-
-
-
09:25:08
1:22:30
1:22:30
5:13
10:45:58
2:43:20
1:20:50
5:59
11:29:28
3:26:50
0:43:30
6:12
12:12:40
4:10:02
0:43:12
6:10
13:43:36
5:40:58
1:30:56
6:44
15:27:59
7:25:21
1:44:23
6:36
34Martin KindgrenStockholmSSC Athletics08:02:38
-
-
-
09:34:55
1:32:17
1:32:17
5:50
11:04:32
3:01:54
1:29:37
6:38
11:53:23
3:50:45
0:48:51
6:58
12:36:50
4:34:12
0:43:27
6:12
14:16:49
6:14:11
1:39:59
7:24
-
-
-
-
36Martin StrömStockholmDOA08:02:38
-
-
-
09:35:01
1:32:23
1:32:23
5:50
10:56:59
2:54:21
1:21:58
6:04
11:37:31
3:34:53
0:40:32
5:47
12:25:35
4:22:57
0:48:04
6:52
14:03:53
6:01:15
1:38:18
7:16
16:06:15
8:03:37
2:02:22
7:44
37Mia WidstrandÅkersberga08:02:38
-
-
-
10:06:30
2:03:52
2:03:52
7:50
12:28:15
4:25:37
2:21:45
10:30
13:45:03
5:42:25
1:16:48
10:58
14:50:50
6:48:12
1:05:47
9:23
-
-
-
-
-
-
-
-
38Michael SjöholmStockholm08:02:38
-
-
-
09:40:50
1:38:12
1:38:12
6:12
11:17:54
3:15:16
1:37:04
7:11
12:16:02
4:13:24
0:58:08
8:18
13:16:00
5:13:22
0:59:58
8:34
15:21:31
7:18:53
2:05:31
9:17
17:54:58
9:52:20
2:33:27
9:42
40Mattias FrithiofStockholm08:02:38
-
-
-
09:50:06
1:47:28
1:47:28
6:48
11:37:10
3:34:32
1:47:04
7:55
12:34:17
4:31:39
0:57:07
8:09
13:28:30
5:25:52
0:54:13
7:44
15:29:06
7:26:28
2:00:36
8:56
18:00:26
9:57:48
2:31:20
9:34
42Rune BergqvistVaxholmFLIR IF08:02:38
-
-
-
09:49:04
1:46:26
1:46:26
6:44
11:30:51
3:28:13
1:41:47
7:32
12:27:24
4:24:46
0:56:33
8:04
13:20:10
5:17:32
0:52:46
7:32
15:31:45
7:29:07
2:11:35
9:44
18:13:55
10:11:17
2:42:10
10:15
44Jan SöderkvistTäby08:02:38
-
-
-
10:14:27
2:11:49
2:11:49
8:20
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
45Kristian BerglinStockholmSthlm långdistansklubb08:02:38
-
-
-
09:44:24
1:41:46
1:41:46
6:26
11:18:00
3:15:22
1:33:36
6:56
12:06:00
4:03:22
0:48:00
6:51
12:53:35
4:50:57
0:47:35
6:47
14:43:47
6:41:09
1:50:12
8:09
17:11:28
9:08:50
2:27:41
9:20
47Magnus LundenStockholm08:02:38
-
-
-
09:46:58
1:44:20
1:44:20
6:36
11:22:02
3:19:24
1:35:04
7:02
12:12:38
4:10:00
0:50:36
7:13
13:01:50
4:59:12
0:49:12
7:01
14:47:35
6:44:57
1:45:45
7:50
17:12:52
9:10:14
2:25:17
9:11
48Henrik HedlundBromma08:02:38
-
-
-
09:53:30
1:50:52
1:50:52
7:01
11:45:02
3:42:24
1:51:32
8:15
12:35:18
4:32:40
0:50:16
7:10
13:25:40
5:23:02
0:50:22
7:11
15:28:55
7:26:17
2:03:15
9:07
18:00:26
9:57:48
2:31:31
9:35
50Maria EdstedtBorlängeSurfspot08:02:38
-
-
-
09:48:20
1:45:42
1:45:42
6:41
11:22:36
3:19:58
1:34:16
6:58
12:12:02
4:09:24
0:49:26
7:03
13:02:58
5:00:20
0:50:56
7:16
14:49:35
6:46:57
1:46:37
7:53
17:12:52
9:10:14
2:23:17
9:04
52Mats NordTrångsundLadonia Fellrunners08:02:38
-
-
-
09:40:16
1:37:38
1:37:38
6:10
11:08:22
3:05:44
1:28:06
6:31
11:53:05
3:50:27
0:44:43
6:23
12:35:45
4:33:07
0:42:40
6:05
14:12:45
6:10:07
1:37:00
7:11
16:11:10
8:08:32
1:58:25
7:29
53Henrik HultBromma08:02:38
-
-
-
09:21:00
1:18:22
1:18:22
4:57
10:32:24
2:29:46
1:11:24
5:17
11:10:36
3:07:58
0:38:12
5:27
11:52:38
3:50:00
0:42:02
6:00
13:31:19
5:28:41
1:38:41
7:18
15:26:55
7:24:17
1:55:36
7:18
54Tommi LindqvistSolnaSilverfiskarna08:02:38
-
-
-
09:56:55
1:54:17
1:54:17
7:13
11:55:21
3:52:43
1:58:26
8:46
13:00:51
4:58:13
1:05:30
9:21
14:03:50
6:01:12
1:02:59
8:59
16:25:04
8:22:26
2:21:14
10:27
19:43:32
11:40:54
3:18:28
12:33